להתחברות

קהילה צומחת

עמדות פתיחה

sources

סיכום 12.5.2014

הדיון טרם התחיל

 • תמר דשבסקי

  , חברים יקרים חלקכם רק עתה נחשפתם לנושא הקהילה הצומחת וחלקכם ותיק ומנוסה- נשמח פה לדעת איך היה לכם בימי… , חברים יקרים חלקכם רק עתה נחשפתם לנושא הקהילה הצומחת וחלקכם ותיק ומנוסה- נשמח פה לדעת איך היה לכם בימי הכנס השונים וכן מה שהדבר המשמעותי ביותר שלקחתם ממנו- שתפו אותנו כדי שנשתפר ונתקדם לעתיד! תודה מראש!   (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , תמונה מהמציאות. אתמול הייתי אצל סבתא שלי וניסיתי לעזור לה למות. סבתא שלי בת 88 ,עדיין בבית-  עם מטפלת,צלולה… , תמונה מהמציאות. אתמול הייתי אצל סבתא שלי וניסיתי לעזור לה למות. סבתא שלי בת 88 ,עדיין בבית-  עם מטפלת,צלולה לגמרי  ושוקלת מעל מאה קילו  . אני מאד קשורה לסבתי והמחשבות על הסבל שלה, ועל הבקשה החוזרת שוב ושוב- "אני רוצה למות" מלווה אותי באשר אלך. אתמול נסעתי אליה אחרי ששמעתי אותה בטלפון. היא בקושי נשמה ונשמעה מותשת. רקחתי לה שמן עיסוי מיוחד, הבאתי תמונות של הילדים שלי והרבה כוונה טובה. בלב אמרתי- אני רוצה לעזור לה לצאת מפה. הביקור היה מוצלח , פינקתי אותה עד כמה שיכולתי, שרתי לה שירים, סיפרתי לה על האור והאהבה שמחכים לה בעולם הבא, מרחתי לה שמנים ריחניים ובעיקר חזרתי על כמה שהיא אהובה ותישאר אהובה תמיד. סבתי אמרה שהיא מקווה למות כבר באותו הלילה... אבל היא לא. היא עדיין בחיים. ואין לה לא תשוקה לחיים, לא לברידג' שהחזיק אותה בחיים זמן רב, כבר אין לה כוח לחכות לחתונה הבאה או לנין הבא או לראש השנה... כבד לה בתוך הגוף שלה, קשה לה לראות עד כמה היא מעמסה ועד כמה היא כבר לא מי שהיתה     ( בצעירותה היתה האישה היפה ביותר בפתח תקווה...) ומדוע אני מספרת לכם את זה? כי אני בטוחה שגם אצלכם יש אנשים שמחכים ליום מותם, שהמוות עדיף להם על חייהם, ושאתם עושים כמיטב יכולתכם עזור להם להישאר כאן, או אולי כמוני...מנסים לעזור להם לעבור הלאה...         (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , שבוע טוב לכולם, קיבלתי את אישורה של אליס מהבית הספרדי בחיפה לחלוק איתכם שאלה שעלתה אצלם. אשמח לתגובותיכם ועזרתכם.… ,

  שבוע טוב לכולם,

  קיבלתי את אישורה של אליס מהבית הספרדי בחיפה לחלוק איתכם שאלה שעלתה אצלם. אשמח לתגובותיכם ועזרתכם.

  הכוח שלנו הוא ללא ספק בניסיון הרבה של כולנו יחד .

  להלן מכתבה:

  תמר שלום רב,

  רצינו להתייעץ איתך...

  יש לנו באשכולות הדיור דיירת אחת שהיא צעירה יחסית, בת 71, צלולה, מורה בבית ספר לשעבר. הדיירת הזאת מאז קבלתה לבית אבות מחפשת יחס מיוחד של הצוות, מנסה כל הזמן להיות "מיוחדת" ולכבל כל מיני "בונוסים" מהצוות. בשביל זה בהתחלה היא ניסתה לחלק מתנות, וכאשר לא הצליחה כי אנשי צוות לא קיבלו, מחלקת מחמאות ללא כל גבול, מנסה להכנס לעניינים פרטיים של אנשי הצוות. אך לא זאת הבעיה.

  הבעיה כי הרבה פעמים היא באה ומעליבה את הדיירים האחרים, נותנת להם להרגיש שהם פחות שווים ממנה. גם אחיות וגם אני מנסים לשים לה גבולות בצורה מכבדת ואסרטיבית ולעצור אותה, אך התגובה שלה – היא נעלבת ואחרי מספר ימים חוזרת להתנהגותה. מספר פעמים דיברנו עם דיירים כי האווירה באשכולות -  זה אחריות שלהם, כי אם לא יכבדו אחד את השני – לא יהיה להם נעים לחיות באשכולות. רב הדיירים הבינו והפנימו ורק לא הדיירת הנ"ל שהמשיכה להעליב את הדיירים.

  כעקרון, במחלקה רגילה כבר הייתי מזמינה דמות סמכותית לשיחה איתה  אך יש לי הרגשה שבאשכולות הדיור הדבר חייב להתנהל אחרת, אך אין לי רעיונות איך.

  האם את יכולה להמליץ משהו? איך פוטרים את הבעיה בארצות הברית?

  בתודה מראש,

   אליס.   (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  , שבוע חדש ואיתו כמה  הודעות: א. למי שעוד לא ראה- יש לנו סוגיא חדשה  ובה כבר מקורות רבים. כנסו… , שבוע חדש ואיתו כמה  הודעות: א. למי שעוד לא ראה- יש לנו סוגיא חדשה  ובה כבר מקורות רבים. כנסו דרך הלינק הזה   ב. אשמח מאד אם תשלחו אליי קצת סיפורים מהקהילות שלכם- דיונים מרגשים, נושאי שיחה חדשניים- ואני אעלה פה שכולנו נהנה. ג. גם בסוגיות הקודמות אנו ממשיכים להוסיף מקורות- http://bdikaa.sugia.net/%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA/?id=67 מוזמנים מאד לפתוח ולהעזר ודבר אחרון- מזל טוב מפה למנחם- איש התחזוקה של האתר שלנו- שמתחתן היום!!! ברכות ואיחולים מכל משפחת קהילה צומחת!  בשורות טובות לנו ויותר מזה למשפחות החטופים. שולחים להן את תפילותינו.   (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , תודה רבה לאודי על תיקונו. מנחם- בלעדיו האתר לא היה כמו שהוא . ללא ספק  עמוד השדרה שלנו ההופך… , תודה רבה לאודי על תיקונו. מנחם- בלעדיו האתר לא היה כמו שהוא . ללא ספק  עמוד השדרה שלנו ההופך את רעיונותינו מחלום למציאות . תודה שוב על הדיוק- שוב מזל טוב. והמשך יום מוצלח (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  , שלום וחודש טוב לכולם. בסוגיה הבאה שלנו, ברצונינו לפתוח נושא גדול ומשמעותי ולבחון אותו מכמה כיוונים- הדמנציה על גווניה… , שלום וחודש טוב לכולם. בסוגיה הבאה שלנו, ברצונינו לפתוח נושא גדול ומשמעותי ולבחון אותו מכמה כיוונים- הדמנציה על גווניה השונים. נתבונן על התחום הן מכיוון מחקרים ומידע רלוונטי והן מבחינת הקהילה הצומחת והדרכים השונות בהן אנו יכולים לעזור לאנשים עם אלצהיימר או דמנציות אחרות, השלבים המקדימים, איך לזהות ואיך להתמודד. בכדי שהנושא יהיה כמה שיותר רלוונטי עבורכם- כי האו ללא ספק נושא רחב ביותר- אנא עלו פה שאלות שיש לכם בתחום: דילמות,שאלות ונושאים שמעניינים אתכם בנושא זה  ואנו נעשה כמיטב יכולתינו להעשיר אתכם , לעזור וכמובן ללמוד מכם. מצפים לשאלותיכם. כל טוב והמשך חודש מוצלח (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , לכל מי שרוצה השראה לגבי הגיל השלישי והחיים בכלל: חלקכם כבר ראו אותה בכנס של שנה שעברה... מוזמנים לצפות… , לכל מי שרוצה השראה לגבי הגיל השלישי והחיים בכלל: חלקכם כבר ראו אותה בכנס של שנה שעברה... מוזמנים לצפות בסרטון השבוע שלנו וכמובן לשוטט באתר- הרבה מתחדש בו כל הזמן. בשורות טובות והמשך ימים שקטים לכולנו. http://bdikaa.sugia.net/ (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , סרטון מעניין לקראת תשעה באב. מועלות הרבה מאד שאלות מרתקות המעוררות דיון בריא. בהמשך השבוע נחשוף אתכם למקורות וחידושים… , סרטון מעניין לקראת תשעה באב. מועלות הרבה מאד שאלות מרתקות המעוררות דיון בריא. בהמשך השבוע נחשוף אתכם למקורות וחידושים באתר. בשורות טובות.     (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , שבוע טוב לכולם כפי שהבטחנו- ברצוני להפנות אתכם לכמה  מקורות חדשים שיש לנו באתר. ראשית שני רעיונות מופלאים מרמת… , שבוע טוב לכולם כפי שהבטחנו- ברצוני להפנות אתכם לכמה  מקורות חדשים שיש לנו באתר. ראשית שני רעיונות מופלאים מרמת גן: 1. מה הייתי עושה לו חייתי את חיי מחדש- שיר ורעיונות לדיון ועשייה משמעותית 2.תרומה ללוחמים- גם אחרי המלחמה- גם אם הם כבר לא בכותרות- יש עוד חיילים בבתי החולים ויש פה רעיון מקסים לעודד את הרוח והנפש 3. בהמשך לנושא הדמנציה אנו מוסיפים מידע מרתק על אלצהיימר ובדידות

  "חסרה לי חברתו של חבר טוב באמת"

  4.עוד מעולם האלצהיימר: שלבים ותרופות- מצורף סרטון מקצועי 5. פרומו.... פרויקטים בקהילה צומחת- היכונו היכונו ....לסוגיא הבאה....   (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , לכל מפתחי הקהילות והשותפים לקהילה צומחת באשר הם!     שנה מופלאה, שנת צמיחה קהילתית ואישית. שנת שינוי תרבותי… , לכל מפתחי הקהילות והשותפים לקהילה צומחת באשר הם!     שנה מופלאה, שנת צמיחה קהילתית ואישית. שנת שינוי תרבותי אמיתי, עשייה וגדילה. ושנזכור שכל חברי הקהילה היו פעם גם כאלו... באהבה   מכל משפחת קהילה צומחת (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , קהילה יקרה שבוע טוב. שבוע שעבר נפטרה סבתי האהובה, עליה שמעתם פה בעבר. סבתי סבלה מכאבים רבים  ומספר פעמים… , קהילה יקרה שבוע טוב. שבוע שעבר נפטרה סבתי האהובה, עליה שמעתם פה בעבר. סבתי סבלה מכאבים רבים  ומספר פעמים הצעתי לה לנסות לקבל קנאביס רפואי  להקל על הכאבים אך היא סירבה. אני מצרפת פה קישור לסרטון השבוע שלנו על בית אבות בארץ המשתמש בקנאביס ועל הנפלאות שהוא עושה. לזכר סבתי האהובה מרים בת רבקה, אישה אמיצה ומיוחדת אשר פתחה לי את הדלת לעולם הזיקנה.   שיהיה לכולנו שבוע רגוע, ובשורות טובות תמר (צפיה בדעה במקור)

מקורות עיקריים