להתחברות

קהילה צומחת

עמדות פתיחה

sources

סיכום 6.7.14

נתחיל בסוגיה זו לחקור מה צריך לדעת בתחום האלצהיימר והדמנציות, ונמשיך ונתקדם בסוגיות הבאות לגבי דרכי עבודה שונות ורעיונות מהשטח.

 • עורך

  , על פי ארגון הבריאות העולמי, כיום חיים בעולם למעלה מ- 35 מיליון אנשים הסובלים מדמנציה, והצפי הוא שמספר זה יעלה… ,

  על פי ארגון הבריאות העולמי, כיום חיים בעולם למעלה מ- 35 מיליון אנשים הסובלים מדמנציה, והצפי הוא שמספר זה יעלה ל- 115 מליון אנשים בשנת 2050.

  הירידה בשיעור הילודה והעליה בתוחלת החיים גורמת לכך שהאוכלוסיה העולמית הולכת ומזדקנת, ואם כיום 8% מהאוכלוסיה היא מעל גיל 65, בשנת 2050 מספר זה אמור לעלות ל- 17%. השינוי הזה באוכלוסיה העולמית גורם לכך ששיעור מחלות הקשורות לגיל הזקנה ולא ניתן לטפל בהן, כמו לדוגמא דמנציה צפוי לעלות באופן משמעותי.

  לאור זאת- גם עבורינו, וגם עבור יקירינו- כדאי היות מוכנים.

  שתפו אותנו במילה

  מה הכי מפחיד אתכם בתוך עולם הדמנציות?

  (צפיה בדעה במקור)
 • קושיה
  עורך

  מתוך "אוהב ימים, על עין טובה, לימוד זכות ואהבה"\צבי איל "ההכרה החשיבה והזיכרון הם עקר צלם האדם שבנו. אדם שחלילה… מתוך "אוהב ימים, על עין טובה, לימוד זכות ואהבה"\צבי איל "ההכרה החשיבה והזיכרון הם עקר צלם האדם שבנו. אדם שחלילה מאבד את זיכרונו מאבד עם זה הרבה מאד ממי שהוא. אישיות ללא ללא זיכרונות היא אישיות חלולה וריקה. זיכרונות והכישורים החוויות והידיעות שלנו, השכליים, הם חלק בלתי נפרד מעצם קיומנו" הרבה מאד אנשים מתייחסים לדמנטים כאנשים חלולים " אין שם אף אחד" האם באמת " אין שם אף אחד "? האם יש "שם" משהו או מישהו מעבר לזה?   לעוד העשרה בנושא  ומה הקשר של זה לבדידות לחצו כאן   (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  ,  משהו בשביל ההורים של כולנו... ,

   משהו בשביל ההורים של כולנו...

  (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , מפתח קהילה הוא כל מפתח אשר ממשיך לגדול, ממשיך לצמוח, ממשיך ללמוד, להעמיק את ידיעותיו, את עולם התוכן שלו.....מצורף… ,

  מפתח קהילה הוא כל מפתח אשר ממשיך לגדול, ממשיך לצמוח, ממשיך ללמוד, להעמיק את ידיעותיו, את עולם התוכן שלו.....מצורף פה קובץ העשרה, גם לדיונים, אבל בעיקר עבורכם....המשך יום קסום...

  (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , הידעת? מה יכול להשפיע על האלצהיימר? על הופעתו ? חשוב לדעת ,

  הידעת?

  מה יכול להשפיע על האלצהיימר? על הופעתו ? חשוב לדעת (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  , סיפור עצוב אבל מהחיים... משערת שהסיטואציה מוכרת לכלנו.... אלף אביבים שבת שלום לכולנו ובשורות טובות

  , סיפור עצוב אבל מהחיים...

  משערת שהסיטואציה מוכרת לכלנו....

  אלף אביבים

  שבת שלום לכולנו

  ובשורות טובות

  (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  שבוע טוב   מוזמנים לפתוח את השבוע עם סרט מדהים... שבוע טוב   מוזמנים לפתוח את השבוע עם סרט מדהים... (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  שבוע טוב וחודש טבת מוצלח לכולם!   העליתי כסוגיא ראשית את תחום הדמנציה לאור בקשותיכם והשאלה כיצד עושים קהילה צומחת… שבוע טוב וחודש טבת מוצלח לכולם!   העליתי כסוגיא ראשית את תחום הדמנציה לאור בקשותיכם והשאלה כיצד עושים קהילה צומחת במחלקות של תשושי נפש. הוספנו חומר רב כגון הדמנציה בעולם  או סרטון מרתק על האם אדם יודע שיש לו אלצהיימר   בנוסף הסרטון האהוב עליי על לשיר ברכב  ולאן זה יכול להביא אותנו...   שיהיה שבוע מבורך לכולם. תמר (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  שבוע טוב.   החודש יש לנו באתר כמה דברים חדשים ומעניינים, הראשון הוא התמודדות עם חוסר הצלחה ע"י לחוות שוב… שבוע טוב.   החודש יש לנו באתר כמה דברים חדשים ומעניינים, הראשון הוא התמודדות עם חוסר הצלחה ע"י לחוות שוב ושוב בקשות ודחייתן על ידי זרים.     בנוסף משהו ממני אליכם בנושא דמנציה ומשפחה יש את זה גם באתר.   ולסיום משהו בתחום שיתן לכולנו תקווה   שיהיה שבוע טוב ומבורך. (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  מצורף סיפור חשוב ומעורר מחשבה. תגדילו בכדי לקרוא. האיש הזקן.jpg מצורף סיפור חשוב ומעורר מחשבה. תגדילו בכדי לקרוא.
  האיש הזקן.jpg (צפיה בדעה במקור)
 • תמר דשבסקי

  מצורף מצורף (צפיה בדעה במקור)

מקורות עיקריים